Ubytování Kubátovi English English Deutsch Deutsch

Kam v zimě

Stoh  V zimní sezoně nabízí město Vrchlabí mnoho způsobů, jak strávit volný čas. Cca 15 km daleko se nachází největší lyžařský areál v ČR – Špindlerův Mlýn, který disponuje 4 lanovými drahami a 5 vleky. Nejblíže Vrchlabí je lyžařský areál Herlíkovice a Bubákov přístupný i městskou hromadnou dopravou, asi 3 km od našeho ubytování. Pro začínající lyžaře lze doporučit areál Kněžický vrch, který můžete vidět téměř z oken pokojů. Další blízké areály jsou např. Strážné, Benecko, Černá Hora, Černý důl. Vzdálenější areály jako například Pec pod Sněžkou, Vysoké nad Jizerou, Vítkovice, Mladé Buky jsou do 30km.

Zrelaxovat můžete v nově otevřeném aquacentru.

 

Pro běžkaře nabízí naše město také mnoho příležitostí. Na jižním kraji města při obchvatu je areál Vejsplachy, s upravovanými tratěmi o různých délkách a umělým osvětlením. Místní lyžařský klub je vybaven  rolbou a sněhovými děly, takže je možné lyžovat  při nedostatku přírodního sněhu i večer. Areál Mísečky, kde jsou každoročně nejlepší sněhové podmínky v Krkonoších je vzdálen asi 20 km, směrem na Jilemnici.       V Jilemnici je také běžecký areál Hraběnka. Můžete také využít tratě na  Benecku,které jsou s Mísečkami propojeny. Při dobrých sněhových podmínkách bývají upravovány tratě od Městského parku až na Strážné a Ferru-viz Bílé stopy.

 

Pokud preferujete pěší výlety nebo procházky s dětmi velmi lákavým cílem je hora Žalý s rozhlednou a výhledem do celého okolí ( na Zvičinu, Ještěd), případně některé další vrcholy Krkonoš jako Medvědín nebo Pláně, v návaznosti na sjezdové či běžecké tratě.Hezká procházka je kolem Kněžické kapličky do Kněžic s krásným výhledem naVrchlabí.                                                                          

Na mapovém portálu Mapy.cz a na www.hory.cz naleznete zimní mapu se všemi důležitými informacemi. Více informací o Vrchlabí také zde. a zde.      

 

.