Ubytování Kubátovi English English Deutsch Deutsch

Kam v létě

Letní období je ideálním pro pěší výlety či jízdu na kole. Doporučujeme navštívit nejvyšší horu ČR Sněžku, která měří 1602 m. Pokud by se vám nechtělo šlapat pěšky, můžete využít lanovku z Pece pod Sněžkou. Celé Krkonoše jistě stojí za shlédnutí a pokud jste fandové turistiky, týden je málo. Z pěkných a příjemných tras například Pramen Labe, Výrovka a Luční bouda nebo Vrbatova a Labská bouda. Dalším lákadlem našeho regionu je bezesporu hora Žalý s rozhlednou a novou chatou s občerstvením. Můžete ji zdolat jak pěšky tak na kole a tuto cestu si lze usnadnit využitím lanovky, která je v provozu i během léta a vyváží kola. Nad lázeňským městem Jánské Lázně se nachází Černá hora s kabinkovou lanovkou, odkud můžete opět podniknout mnoho výletů ať už na Pražskou boudu či přechod až do Strážného.
 

Pro cyklisty je zde síť značených cyklostezek či lesní silničky. Oblíbené jsou výlety do hor, ale pokud přijedete s malými dětmi je lepší zvolit stezky Podkrkonoší. Velmi příjemné jsou cesty kolem Tetřevích bud a pokud jste zdatnější, je možno vyjet až na Černou horu nebo dokonce přejet celé Krkonoše. Cestu si můžete zkrátit využitím Krkonošských cyklobusů, které vás dovezou z Harrachova až do Trutnova. Výškové metry můžete překonat pomocí lanovek, které jsou v provozu i v létě a jsou přizpůsobeny k přepravě kol i kočárků např.  lanová dráha Herlíkovice, Medvědín, Svatý Petr,Černá hora.Vydejte se po krásné řece Labi Labskou stezkou od jeho pramene přes největší český soutok až k hranicím s Německem- Vrchlabí je ideálním nástupním místem. 

   


 Ve Vrchlabí můžete navštívit zámek, kde je umístěn městský úřad, klášter sv. Augustýna s přírodovědnou expozicí Kámen a život, Krkonošské muzeum ve čtyřech domcích, kostel sv. Vavřince,nový fotbalový a atletický stadion nebo solné jeskyně a solné solárium.

Pokud nás navštívíte během letních měsíců, rádi bychom vám doporučili tradiční Řemeslný jarmark v červenci nebo Pivní slavnosti v srpnu. Více o programu kulturních akcí města Vrchlabí najdete zde.
 

Určitě nádherný je pohled na Krkonoše z ptačí perspektivy, kterou si můžete dopřát při vyhlídkových letech, organizovaných na vrchlabském letišti směrem na Lánov.
Milovníci golfu mohou využít golfové hřiště v Prosečném a milovníci koní nechť navštíví Kněžice s dvěma jízdárnami.
 

Centrem adrenalinových sportů je Špindlerův Mlýn, a zvláště agentura Yellow Point.
 

Zajímavostí je i zvonkohra v Dolním Dvoře, kde si můžete v různých obdobích poslechnout rozdílné melodie.
 Za prohlédnutí stojí také pevnost Stachelberg či hornická stezka Berghaus v Černém Dole.
 Další památky nebo zajímavosti z naší oblasti jsou například ZOO Dvůr Králové nad Labem, zámek Kuks, hrad Pecka, Klenotnice Nová Paka, Jičínský a Špindlerovský aquapark